مسوول مرکز فوریت های پزشکی نطنز از جان باختن یک مقنی بر اثر سقوط در چاه فاضلاب در شهر ˈبادرودˈخبر داد.

ˈحسین مخلصیˈ اظهار داشت: این مقتی با همکارش هنگام حفر چاه در حیاط خانه ای به علت ریزش فاضلاب، دچار این حادثه شد.

وی افزود: با حضور امدادگران آتش نشانی و اورژانس یکی کارگران از داخل چاه نجات و به بیمارستان کاشان انتقال یافت.

منبع : ایرناارسال توسط خبرنگاران
 
تاريخ : سه شنبه 21 آذر1391

" حسین مخلصی" مسئول پایگاههای اورژانس 115 شهرستان نطنز با اعلام خبر فوت یک نفرکارگر در یکی ازمعادن سنگ شهرستان گفت:ساعت 10:00صبح روز سه شنبه مورخه 21/9/1391در اثر سقوط یک تکه سنگ از یکی از معادن سنگ روستای اوره،و برخورد با یک جوان کارگر 24 ساله ایی به نام حیدرحیدری،نامبرده دچارحادثه و بعلت شدت جراحت وارده،در دم فوت نموده است.مخلصی گفت:

 با اعلام خبر شاهدین به اتاق فرمان 115 شهرستان،بلافاصله تیم اورژانس 115پایگاه نطنز به محل حادثه اعزام گردید.که متاسفانه بعلت شدت جراحت وارده ،مشارالیه در دم جان باخته بود.

منبع : شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نطنزارسال توسط خبرنگاران

بنا بر اعلام مدیر امور برق شهرستان نطنز اخیراً عده ای اقدام به فروش ونصب تجهیزاتی تحت عنوان ( کاهنده مصرف آب وبرق ) نموده اند که طبق اعلام وزارت نیرو و شرکت توانیر این تجهیزات فاقد تأییدیه فنی وعلمی و صرفاً تأمین کننده منافع عده ای سودجو و فرصت طلب می باشد ، لذا به شهروندان گرامی توصیه می شودازخرید ونصب این تجهیزات خودداری شود.

منبع : فرمانداری شهرستان نطنزارسال توسط خبرنگاران

با برگزاری 12 جلسه  ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی تا کنون به تعداد 289 فقره پرونده رسیدگی  و بالغ بر 74 میلیارد ریال  طرح در بخش کشاورزی مصوب گردید.

"مهندس مهدی بادی" مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز اعلام نمود :از کل مبلغ مصوبه تاکنون حدود 17 میلیارد ریال با بانکهای کشاورزی بادرود و نطنزعقد قرارداد شده و تعداد 95 نفر تا کنون توانسته اند تسهیلات خود را دریافت نمایند.

وی اضافه نمود: از کل تعداد پرونده ها فقط 32 مورد به دلایلی از جمله عدم تأمین وثیقه مناسب و کمبود نیروی انسانی در شعب بانک های کشاورزی برگشت داده شده و مابقی در حال پرداخت می باشد.

شایان ذکر است بیشترمصوبات این ستاد به ترتیب برای اجرای طرح های امور دام ، آب و خاک و باغبانی می باشد.

منبع :پرتال جهادکشاورزی نطنز


ارسال توسط خبرنگاران

                

مبارزه با جوندگان خسارت زا بخصوص موش صحرایی در سطح 500 هکتار از مزارع و باغات در سطح شهرستان نطنز اجرا شد .

"مهندس زاهدی" مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان نطنز اعلام کرد: در اجرای این طرح تحویل طعمه مسموم به کشاورزان و باغداران منطقه صورت گرفت.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساس بودن  سم مبارزه با موش صحرایی (فسفر دوزنگ) کشاورزان باید رعایت کامل نکات ایمنی و توصیه های کارشناسی را به عمل آورند.

وی در ادامه گفت: با توجه به شیوع  بیماری  سالک در بخش کویری بادرود  و وجود گونه هایی  از موش مریون در باغات انار و مزارع گندم اهمیت اجرای این طرح را دو چندان می کند که این امر مشارکت و همکاری باغداران و کشاورزان در اجرای این طرح را می طلبد.

منبع :پرتال جهادکشاورزی نطنز


ارسال توسط خبرنگاران

                   

بنا به گزارش آقای مهندس کیانوش مسئول اداره تولیدات گیاهی و دامی جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ،  عملیات داشت مزارع گندم و جو در شهرستان آغاز شده و تا زمان برداشت ادامه  دارد.

وی اظهار نمود : عملیات داشت در سطح 3300 هکتار از مزارع گندم و جو با رویکرد مبارزه با علفهای هرز و تغذیه با کودهای میکرو و ریزمغذی و کود های ازته انجام میگیرد ضمناً اشاره می شود در تعدادی از مزارع  تغذیه با کودهای NPK قابل حل در آب و میکرو بوده و بصورت داخل سیستم آبیاری بارانی انجام می گیرد و با توجه به ارگانیک بودن بیشتر مزارع بخصوص مزارع جو توصیه می شود از کودهای بیولوژیک و زیستی جهت تغذیه استفاده گردد.

شایان ذکر است امسال با توجه به کاهش قیمت تضمینی گندم ، اکثر زارعین اقدام به کشت جو نموده اند و ارقام توصیه شده شامل گندم پیشتاز ، بک کراس روشن ، کویر بوده و از ارقام جو می توان به رقم یوسف ، نصرت و ریحان که سازگاری خوبی با شرایط کویری بادرود دارند اشاره کرد ضمناً توصیه میگردد مزارعی که بصورت کشت مستقیم و بصورت نوتیلیج (بدون خاکورزی) کشت نموده اند نسبت به مزارع معمولی از کود های ازته بیشتری استفاده نمایند.

منبع :پرتال جهادکشاورزی نطنزارسال توسط خبرنگاران

بنا به گزارش مسئول روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان نطنز با هماهنگی فرمانداری شهرستان جهت تهیه گزارش برای برنامه نگاه 5 شبکه استانی با چند تن از بهره برداران در بخش کشاورزی شهرستان مصاحبه  و آنان دغدغه های خود را در این بخش به سمع و نظر مسئولین استانی و شهرستانی رساندند.

در این مصاحبه بهره برداران مهمترین مسائل و مشکلات خود را جهت پیشبرد اهداف خود در مسیر تولید و رونق اقتصاد کشور،  دریافت تسهیلات از بانک ها و همچنین افزایش قیمت نهاده ها ، گرانی علوفه و از همه مهمتر حمایت مسئولین استانی و شهرستانی برشمردند .

منبع :پرتال جهادکشاورزی نطنزارسال توسط خبرنگاران

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندی شهرستان نطنز با تمرکز بر موضوعات حقوق شهروندان ترویج فرهنگ عفاف وحجاب- انضباط اجتماعی وارتقائ رضایتمندی ونشاط اجتماعی تشکیل شد.

فرماندار نطنز در این جلسه گفت: استکبار جهانی با شبیخون فرهنگی وجنگ نرم وهزاران توطئه ووسیله های مختلف در جهت اشاعه فرهنگ لیبرال ودموکراسی غرب برای نابودی خود باوری دینی وملی واعتقادات و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی وانحراف جوانان وخانواده ها با استخدام مظاهر تکنولوژی مدرن از قبیل ماهواره ها وفضای مجازی ناسالم وغیره سعی در متزلزل ساختن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ومتلاشی ساختن بنیان خانواده ودین زدگی جوانان پرداخته ولی تاکنون به لحاظ عمق باور های دینی ملت آگاه وبا بصیرت نتوانسته اند به اهداف شوم خود برسند.

در این جلسه بر ترویج هرچه بیشتر وظیفه امر به معروف ونهی از منکر حجاب وعفاف – آسیب های اجتماعی ناهنجار های اجتماعی با برنامه ریزی مدون ، فرهنگ سازی برای رعایت حقوق شهروندی واحصائ نا رضایتی های اجتماعی توسط مسئولین  کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان وپیگری وپرداختن آن در 3کمیته کارشناسی ذیل ستاد شامل 1- ترویج عفاف وحجاب 2- امنیت عمومی انضباط اجتماعی وهمچنین ترویج وارتقائ فرهنگ آپارتمان نشینی توسط شهرداری ها وادارات ذیربط اشاره شد.

ضمنا در این جلسه از خدمات صیانت از حقوق شهروندی وترویج آن از شهرداری های نطنز – بادرود وخالد آباد وحوزه عفاف وحجاب از ادارات به ترتیب بهزیستی – ارشاداسلامی – آموزش وپرورش نطنز – راه وترابری وکمته امداد تقدیر به عمل آمد.

منبع : فرمانداری شهرستان نطنزارسال توسط خبرنگارانجلسه کار گروه اشتغال شهرستان نطنز به ریاست جعفری فرماندار شهرستان نطنز وبا حضور اعضای کار گروه وتعدادی از روسای شعب بانکهای شهرستان تشکیل شد.

سید امیر جعفری فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تقدیر از روسای بانک های شهرستان به خاطر پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی وتسهیلات خود اشتغالی از ایشان خواست نسبت به تسریع در پرداخت سایر تسهیلات تصویبی از سوی کار گروه اشتغال شهرستان اقدام نمایند.

وی همچنین از اعضای کار گروه اشتغال شهرستان نیز به علت همکاری وهماهنگی مطلوب در انجام تعهدات ایجاد اشتغال وثبت به موقع اطلا عات در سامانه رصد کشور تقدیر وتشکر کرد.

درپایان جلسه به تعدادی ازمدیران بانکها لوح تقدیری ازسوی مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان توسط فرماندارشهرستان نطنز اهداء گردید.

منبع : فرمانداری شهرستان نطنز


ارسال توسط خبرنگاران

فرماندار نطنز گفت: واحدهای مسکن مهر این شهر طی آیینی با حضور مسولان استانی بطور رسمی در دهه فجر امسال بهره برداری می شود.

ˈسید امیر جعفریˈ  در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر نطنز ، شمار واحدهای مسکونی شهر نطنز را 832 واحد ذکر کرد و اظهار داشت: حدود نیمی از این واحدها به افراد متقاضی واگذار شده است.

وی، زیر بنای هر واحد مسکن مهر در نطنز را بین 85 تا 90 مترمربع عنوان کرد و افزود: این واحدها در زمینی به وسعت از 12 هکتار ساخته شده است.

به گفته وی، برای ساخت واحدهای مسکونی این طرح 250 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت اتحادیه تعاونی های مسکن مهر نطنز نیز گفت: آورده هر متقاضی مسکن مهر 70 میلیون ریال است.

ˈعلیرضا یدویˈ افزود: به علت قرار گرفتن محل اجرای این طرح در بستر سنگی، خیابان سازی، جدول گذاری، محوطه سازی، اجرای طرح فاضلاب و حفاری چاه های جذبی برای واحدهای مسکونی،‌ هزینه های سنگینی به شرکت های تعاونی مسکن مهر تحمیل کرده است.

در این دیدار فرماندار نطنز از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات طرح مسکن مهر این شهر قرار گرفت.

منبع : ایرناارسال توسط خبرنگاران

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی استان در چند روز آینده خبر داد.

 ˈ فرزاد زیویار ˈدر جلسه معاونان اداری و مالی دستگاههای اجرایی استان اظهار کرد: تمام مراحل آزمون استخدامی، تبدیل وضعیت و اخذ شماره مستخدم از طریق سامانه کارمند ایران صورت می گیرد.

وی افزود: اصفهان از جمله استان هایی است که اطلاعات بیشتر کارکنان نظام اداری آن در این سامانه وارد شده و هم اکنون اطلاعات بیش از 100 هزار کارمند به شکل کامل در سایت موجود است.

زیویار تصریح کرد: بر اساس مستندات حاصل از ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی، استان اصفهان در همه برنامه های تحول اداری رشد مناسب و منطقی داشته و آمارها بیانگر تحقق مناسب برنامه های تحول اداری در استان است.

وی گفت: اصفهان از جمله استان هایی است که به موضوع ارزیابی و سنجش عملکرد به عنوان عامل اصلی در جهت رشد و توسعه توجه داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان افزود: فرایند ارزیابی عملکرد دستکاههای اجرایی استان در سال جاری بصورت مکانیزه خواهد بود.

منبع : ایرناارسال توسط خبرنگاران

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان از تاسیس نمایندگی ثبت احوال در شهر بادرود خبر داد.

ˈمحمود علی پورˈ در حاشیه بازدید از مکان این نمایندگی مدارک هویتی را از نیازهای اساسی مردم عنوان کرد و اظهار داشت: برای سهولت در ثبت وقایع ولادت و وفات، نمایندگی ثبت احوال در این شهر راه اندازی می شود.

وی افزود: برای تسهیل و ارایه خدمات به شهروندان مقدمات تاسیس این نمایندگی با همکاری، فرمانداری نطنز و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی آماده شده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: صدور شناسنامه های جدید از سال گذشته در استان اصفهان آغاز شده امابه علت ارایه طرح های اجرایی جدید،تاکنون فراخوانی برای تعویض شناسنامه های قدیمی صادر نشده است.

علیپور گفت: شناسنامه های جدید همانند گذرنامه از فاکتور های حفاظتی بیشتری بهره مند بوده و افزون بر شکیل بودن آن، مشخصات هویتی افراد نیز تایپ شده و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

منبع : ایرناارسال توسط خبرنگاران

اسلایدر

دانلود فیلم